Kétszer vezettünk, először kaptunk ki

Tavaszi első bajnoki vereségét szenvedte el csapatunk, amire a látottak alapján nem szolgáltunk rá. Az öt gólt, három kapufát és partjelző sérülést hozó mérkőzésen az Újpest kihasználta védekezési hibáinkat, így hiába vezettünk kétszer is, első kudarcunkat jegyezhettük fel az újesztendőben (2-3).

Az egyenetlen talajú pálya dacára változatos, gól gazdag meccset játszottunk a lilákkal, amelyen akkor vezettünk, amikor gyengébben muzsikáltunk és akkor kaptunk ki, amikor egységesebben futballoztunk. Persze, ilyen a futball, s amit a szegedi szurkolók ismét értékeltek, az a remek hozzáállás és a megalkuvás nélküli küzdelem.

Nagyszerűen indult számunkra találkozó, hiszen Kis Róbert látványos cselekkel az ötös sarkáig ért, majd testvéri átadással hozta ziccerbe Podonyit, utóbbi pedig a háló közepébe helyezte a labdát (1-0). Ezt követően a vendégek többször a védelmünk mögé kerültek, majd a hajdani válogatott irányító, Bognár György kisebbik fia, Bognár István nagy helyzetben a kapufát találta el, ám nem sokkal később szabadrúgásból a jobb alsó sarokba nyeste a labdát (1-1). A félidő hátralévő részében nem találta a ritmust csapatunk, feltűnően kevés labdát szereztünk a mezőnyben, ami korábban egyáltalán nem jellemezte csapatunkat, de ilyen a futball, éppen a leszálló ágban szereztük meg a vezetést. Történt ugyanis, hogy a tavaszi meccseken különben is agilis Folmer Krisztián 17 méterről lövésre szánta el magát és a pattogó labda megtréfálva az újpesti kapust a jobb alsó sarokba jutott (2-1).

Szünet után Futó Tamás vezetőedző ráncba szedte a társaságot, jóval egységesebben futballoztunk, s akár növelhettük volna az előnyt, Folmer két ízben is helyzetbe került, egyszer alig lőtt mellé, majd Kis Róbert lefejelt labdája után a kapufán csattant a labda. A futball és a sors fintora, hogy éppen akkor egyenlített, sőt, nyerte meg a mérkőzést az Újpest, amikor a kezünkben volt a mérkőzés. Markovics előbb egy kiugrást követően (2-2), majd egy 16 méteres nyesett lövésből lőtte a hálóba a labdát (2-3), így végül vesztesen vonultak le játékosaink a lefújást követően. A találkozó egyébként 93 percig tartott az első számú asszisztens bokasérülése miatt, ezért az utolsó tíz percet egy partjelzővel tudták le a csapatok.

Nagyon érdekes bajnokit láthatott az ezerfőnyi publikum, amely ezúttal is megköszönte labdarúgóinknak a küzdeni tudást, és újra „Van csapatunk!” felkiáltással adott lelkierőt a csüggedt futballistáknak.  Egy biztos: a védekezési hibákat kielemzi a szakmai stáb és az Orosháza elleni hét végi bajnokin újfent egy sikeréhes társaság lép pályára a „Szvese” sporttelepen.

A meccs után a közelmúltban 44. születésnapját ünneplő Futó Tamás, érthető lehangoltsággal, a következőképpen értékelt: „Ezúttal nagyon gyenge volt a középpályás védekezésünk, pedig korábban ez bizonyult az egyik erősségünknek. Ráadásul ezen a szinten ilyen elkerülhető gólokat nem szabad kapni. Kedden alaposan kielemezzük a mérkőzést, onnantól viszont kizárólag az Orosháza elleni bajnokira koncentrálunk.”

Szeged 2011 – Újpest FC II.
2-3
(2-1)
Szeged, SZVSE-stadion, 1000 néző. v:: Solymosi

Gólszerző: Podonyi (7.), Folmer (32.), ill. Bognár I. (12.), Markovics (63., 85.).
Sárga lap: Borbély (58.), Tóth I. (87.), ill. Privigyei (71.), Markovics (77.).

Szeged 2011: Trepák – Bamba, Tóth I., Toca, Laczkó J. –Podonyi (Rézműves 76.), Ulviczki, Borbély B.,, Geiger N. (Orosz 46.) - Kis R., Folmer.

Újpest: Banai – Nagy J., Privigyei, Üveges, Pollák - Markovics, Popovics, Bognár I. (Kocsis 85.), Kovács D. (Segesdi 76.) - Horváth R. (Toricska 70.), Kálmán.