Döntetlennel zártuk a törökországi edzőtáborozást

1-1-es döntetlent ért el a Szeged 2011-Grosics Akadémia a cseh másodosztály második helyezettje, az FK Fotbal Třinec ellen. A hétfői, egyben utolsó törökországi mérkőzésen az álmosabb első félidőt egygólos hátrányban zártunk, a hajrára azonban felpörgött a csapat, és Zádori Krisztián góljával egyenlített.

Nem a legnagyobb sebességi fokozatban kezdte a Szeged-Grosics hétfő délután az utolsó törökországi felkészülési mérkőzést. Ebben nyilván szerepe lehet az elmúlt napok erősebb terhelésének. Az első félidőben a csehek irányították a játékot, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy minimális veszélyt jelentettük a kapujukra, az ellenfél viszont több komoly lehetőséget kialakított. Ezek közül egyet René Dedic váltott gólra, így a szünetben 1-0-ra vezetett a Třinec.

A második játékrészben fokozatosan vette át az irányítást Goran Kopunovics együttese. Először Tamaskó Ádám szabadrúgása jelentett veszélyt a cseh kapura, majd Nicorec és Pászka került helyzetbe. Előbbi a jobb oldalról, 25-30 méterről vette célba a kaput, a lefelé csapódó labda pedig alig kerülte el a rövid felsőt. Utóbbi takarásból, bal lábbal tüzelt, de a cseh kapus kitolta a bal kapufa tövéhez érkező labdát. A hajrában erősödtek a szegedi rohamok, a 78. percben Fejős Áron rázta le ellenfelét a bal szélen, beadására a több védő között érkező Zádori Krisztián mozdult a legjobban, és a kapuba lőtt.

- Az első félidő katasztrófa volt, a második jó. A cserék beállása után éreztem a tüzet, és azt, hogy kinek fontos, hogy a kezdőcsapatba kerüljön. Január nyolcadikától idáig volt időm feltérképezni a csapatot, mára letisztult a kép. A törökországi edzőtábor jól sikerült, a játékosok főleg fejben fáradtak el. Szombatig folytatjuk a kemény munkát, akkor mindenki kap két szabadnapot, hogy együtt legyen a családjával, a szeretteivel, aztán csak a Vácra koncentrálunk - nyilatkozott a találkozó után Goran Kopunovics edző.

Kedden még egy edzés vár a gárdára, aztán szerdán Antalyában repülőre száll a csapat, hogy Bécsbe érkezve busszal érkezzenek haza.

Szeged 2011-Grosics Akadémia -  FK Fotbal Třinec 1-1 (0-1)

Side, Emirhan stadion
Vezette:
Bisztrov (Dertsapov, Koskerov) - mindhárman kazahok
Szeged-GA: Szántai (Molnár szün.) - Tamaskó, Papp, Tóth G., Gergényi (Zabari szün.), Coroian, Bódis (Pászka szün.), Hegedűs (Nicorec 60.), Rózsahegyi (Kertész szün.), Fejős (Povázsai 80.), Tóth M. (Zádori szün.)
Gólszerzők: Zádori illetve Dedic

trinec-logo.pngFK Fotbal Třinec

A cseh másodosztály jelenlegi második helyezettje egy lengyel határ melletti acélgyár csapata. A klub számára a csúcsot az a hat év jelenti, melyet a '60-as és '70-es években töltött a csehszlovák első osztályban. A kétezres években a harmadik vonalat is megjárták, az elmúlt időszakban azonban stabil tagjai a második ligának. Idén akár merészebb terveket is szőhetnek, hiszen hátrányuk mindössze egy pont a listavezető Opavával szemben. Törökországban hétfőig egy meccset játszottak, a kazah Tobol Kostanaj 3-1-re verte őket.