Sima győzelemmel kezdtünk

Tizenhárom meccs után tudott újra győzni a Szeged 2011-Grosics Akadémia - győzelemmel debütált a szegedi kispadon Goran Kopunovics.

Több új emberrel a kezdőben fogadta a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Vác együttesét: Goran Kopunovics csapatának kapujában Alekszics Branimir állt, de visszatért a sérültek közül Tóth Gábor és Hegedűs Martin is, míg a télen megszerzett labdarúgók közül Gergényi Bence és Fejős Áron volt ott az első sípszótól kezdve.

Kisebb üresjáratot követően aktívabb volt a Szeged 2011, és fél óra elteltével meg is szerezte a vezetést: Hegedűs remek passzát Zádori váltotta gólra, majd kettő perccel később fordult a szereposztás, Zádori lefejelt labdáját Hegedűs Martin lőtte Halasi kapujába - közben pedig Hegedűs Csaba gyorsan összeszedett két sárgát, így a kétgólos előny mellett emberfórba is kerültek Horváth Attiláék. Hogy végképp megnyugtató legyen a helyzet, arról Zádori Krisztián gondoskodott, Gergényi beadását is gólra váltotta, ezzel 45 perc után 3-0-ra vezetett a Szeged-Grosics.

A második félidőben alig történt valami, a Vác inkább védekezett, a Szeged-Grosicsnak pedig nem volt oka kapkodni - így végül az első félidőben mutatott játékkal eldöntötte a meccset, és szeptember 10-e után először nyerni tudott, ezzel lezárta a 13 mérkőzésből álló nyeretlen sorozatát. A Szeged 2011-Grosics Akadémiára legközelebb jövő vasárnap idegenben a Szolnok együttese vár.

NB II, 22. forduló

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Vác FC  3 -0 (3-0)
Gyula, Grosics Akadémia. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szvetnyik Bence).
Szeged-Grosics: Alekszics - Achim, Farkas M., Tóth G., Gergényi - Horváth A., Coroian - Szabó P., Hegedűs M. (Germán, 74'), Fejős (Kertész, 69') - Zádori (Tóth M., 78'). Vezetőedző: Goran Kopunovics.
Vác: Halasi - Hegedűs Cs., Tóth F., Kákonyi, Tóth G., Gulyás, Görgényi, Szabó N., Major, Zsolnai, Balajti (Borvető, 54').Vezetőedző: Csongrádi Ferenc.
Gól: Zádori (30', 42'), Hegedűs M. (33').
Sárga lap: Görgényi (12'), Hegedűs Cs. (25'), Balajti (31').
Kiállítva: Hegedűs Cs. (31').

Online közvetítés:
időpontesemény
VÉGEEz a vége, a szünet előtt eldöntötte a meccs és a három pont sorsát a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely ezzel 13 meccs után újra nyert! Köszönjük a figyelmüket, szép volt, fiúk!
87. percJönnek az utolsó percek: nem sok minden történik a pályán, mondhatni, mindenki a meccs végét várja.
78. percAz utolsó szegedi csere, Tóth Milánt dobja be Kopunovics, aki a másik gólszerzőt, Zádorit váltja.
74. percJön Germán Tamás is a Szeged-Grosicsba, Hegedűs Martin megy le - nagyszerűen tért vissza Martin, aki oroszlánrészt vállal a mai - feltehetőleg - győzelemben.
69. percGoran Kopunovics első cseréje: két új váltja egymást, Fejős Áron helyett Kertész Tamás érkezik a pályára. Csendesen csordogál a meccs, a Vác inkább a védekezésre koncentrál.
62. percNincs nagyobb változás a játékban: a Vác szervezetten mozog, de a kapuk nem igazán forognak veszélyben.
54. percElőször a Vác cserél, lejön az egyetlen kimondott csatár, Balajti, Borvető jön a helyére. Meglátjuk, ezzel inkább a védekezést akarja segíteni a vendégek mestere, vagy próbál támadásban többet nyújtani a váci együttes.
52. percKevés esemény a második félidő elején: a Szeged-Grosics magabiztosan vezet, a tíz emberrel játszó Vác pedig nem kockáztat sokat, egyelőre inkább kivárás zajlik a pályán.
FolytatódikMéghozzá csere nélkül.
És így néz ki a tabella jelenleg
Így állunk a szünetben.A többi pályán: Dorog-Budaörs 0-1, Kazincbarcika-Szolnok 1-0, Mosonmagyaróvár-Csákvár 0-0 és Soroksár-Budafok 1-0. A Sopron-Cegléd mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalaszották.
SzünetRemek játékot mutatott a Szeged-Grosics az első félidőben, és ha nem is behozhatatlan hátrányt épített ki magának, de nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje a mai meccset. Hasonló folytatást!
42. perc, 3-0!Eldönti a Szeged?! Zádori kap egy jó beadást Gergényitől, a csatár megelőzi Halasit, és fejjel eredményes, ezzel duplázni tud: alig 40 perc alatt hármat lőve vezet a Szeged!
36. percNem áll le a Szeged előnyének tudatában: ismét Hegedűs Martin, a mezőny egyik legaktívabb és legjobb tagja, de lövésére most odaér Halasi.
33. perc, 2-0!Ez eddig remek, 2-0! Most Zádori az előkészítő, aki visszaadja az iménti gólpasszt Hegedűs Martinnak, egy lefejelt labda után Hegedűs egy pattanás után lő védhetetlenül a váci kapuba, 2-0.
31. perc - emberelőny!Hegedűs Csaba elég felelőtlen, ráadásul durva is: nem húzza vissza a lábát Horváth Attilával szemben, ezért pedig sárgát kap, csak hogy már volt neki egy! Így tíz emberrel folytatja a Vác, hiába reklamál hevesen Balajti, ő is lapot kap. Horváth Attilát ápolni kell, de szerencsére folytatni tudja.
30. perc, 1-0!GÓÓÓL! Vezet a Szeged-Grosics, Hegedűs Martin gólpasszal tér vissza, remek ütemben szökteti Zádorit, aki egyet igazít rajta, és bebombázza Halasi lábai között, 1-0!
25. perc, a második váci sárgaA csapatkapitány, Hegedűs Csaba kapja, akár komolyabb dolog is történhetett volna, nem volt szép a könyököse.
Túl a félidő felénLeült picit a meccs, de gyűrik egymást rendesen a csapatok. Pici statisztika: a két csapat utóbbi három meccse egyaránt a pályaválasztó fél 1-0-s sikerével ért véget, ezzel ma is teljesen kiegyeznénk.
18. percLassan eltelik az első húsz perc a meccsből: továbbra is ziccer nélkül a csapatok, egy kicsit óvatosabb hozzáállással, mint ahogyan kezdődött a meccs.
A délután első gólja a SoroksáréAmely megszerezte a vezetést a Budafok ellen. Egyre több a párharc a meccsen, de továbbra is kiegyenlített a meccs képe.
12. percSárga, méghozzá Görgényinek. Nem durva egyébként a meccs, de igyekszik ezt megfogni Szilágyi sporttárs.
10. percEgy-egy apróbb lehetőség, Fejős keresztlabdája, majd Balajti közeli lövése jelent veszélyt, de ziccer nem adódott egyik fél előtt sem. Valamelyest csökkent a meccs ritmusa.
5. percMezőnyjáték, de azt meg kell hagyni, egyik együttes sem feltétlenül a védekezésre rendezkedett be. A Vác érthetően szeretne hamar vezetést szerezni, de a Szeged-Grosics is gólra törően játszik.
2. percRögtön szögletig is jutnak a vendégek, de ezt hatástalanítja a szegedi védelem.
ElkezdődöttA Vác kezdte a meccset.
Teljes fordulóval nyitnakMinden meccset ma rendeznek az NB II-ben, így igyekszünk majd kitekingetni is a meccs folyamán, például a Mosonmagyaróvár-Csákvár meccs alakulására, amely kiemelten fontos lehet a Szeged-Grosics számára. Persze, elsődleges, hogy megtörjön a szeptember óta tartó nyeretlenségi sorozat, a nélkül ugyanis aligha érdekes, mi történik a többi pályán!
Köszöntjük olvasóinkat!Hamarosan kezdődik a Szeged-Grosics számára a tavaszi idény. Goran Kopunovics két új igazolást jelölt a kezdő tizenegybe, Gergényi Bence és Fejős Áron került be, valamint ezúttal nem Szántai Leventével kezdődik a szegediek összeállítása, hanem Alekszics Branimirrel, a kapusnak megérkezett a várva-várt honosítási papírja, így minden akadály elhárult, hogy a korábban a szerb válogatottban is számításba vett kapus védhessen.