Hét meccsen is veretlenek maradtunk

A Budaörs vendégeként sem kapott ki a Szeged 2011-Grosics Akadémia.

Tatabányán is megmaradt a Szeged-Grosics veretlenségi sorozata: a Szeged 2011-Grosics Akadémia a szintén jó formában lévő Budaörshöz utazott. Inkább a küzdelemről, mintsem a futballról szólt a meccs java része, kevés igazi helyzet alakult ki a meccsen. A hazaiak egy alkalommal a kapufát is eltalálták, a szegediek előtt pedig inkább a második félidőben adódtak lehetőségek, de ezeket nem sikerült gólra váltani. Igazságos döntetlen született, mert bár mindkét együttesnek megvolt az a helyzete, amellyel eldönthette volna a meccset, ezek kimaradtak, így nem hozott gólt a 90 perc.

Ezzel a Szeged 2011-Grosics Akadémia maradt a 17. helyen, viszont mivel a Mosonmagyaróvár nyerni tudott Vácon, így hátránya három pontra nőtt az előtte álló együttessel szemben. Germán Tamásék vasárnap a sereghajtó Sopron vendégeként lépnek pályára.

NB II, 25. forduló

Budaörs - Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0
Tatabánya, Grosics Gyula stadion, 200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Bede Tamás).
Budaörs: Kemenes - Fényes, Kékesi, Medgyes, Tányéros, Sajbán Miklós, Sajbán Máté, Bakos (Csobánki, 84.), Pethő, Lengyel (Czvitkovics, 59.), Fodor (Adamcsek,69.). Szakmai igazgató: Bognár György.
Szeged: Alekszics - Achim, Papp F., Farkas M., Gergényi, Szabó P., Horváth A., Nicorec (Tóth L., 77.), Zabari (Fejős, 69.), Germán (Povázsai, 63.), Zádori. Edző: Goran Kopunovics.

Online közvetítés:
időpontesemény
93.perc, végeEz a vége, nem hoz gólt a mai mérkőzés: tovább folytatódik mindkét gárda veretlenségi sorozata, a Szeged-Grosics szorgosan gyűjtögeti a pontokat. Köszöntjük a figyelmet!
92.percAlekszics nem kapkodja el a kirúgást, ezért figyelmezteti sárgával őt a játékvezető.
91.percAdamcsek marad egy pillanatra üresen, amit egy lövéssel használ ki, de elmegy a bal alsó sarok mellett próbálkozása.
88.percFényes is besárgul, megakadályoz egy ígéretes szegedi kontrát.
84.percJön a meccs utolsó cseréje: Bakost Csobánki váltja a hazaiaknál.
83.percPovázsai! Lehet ez volt a meccslabda? Váratlanul jutott hozzá a labda, a védője határozatlanságát kihasználva bújt ki, azonban tekerése nem találja el a sarkot - ebben több volt!
79.percFarkas Márk reklamál egy le nem fújt faultot - ezt megunja Zierkelbach, és előkapja a sárgát.
77.percAz utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Szeged-Grosics: Nicorec helyére Tóth Levente áll be. Alig alakul ki komolyabb helyzet, valami nagy hiba, vagy egy klasszis megoldás döntheti el a mai meccset!
73.percKapufa, ezt megúszta a Szeged-Grosics! Sajbán Máté tartott meg egy felpasszolt labdát, majd sikerült kapura fordulnia is, cimbalomszögből el is lőtte, a labda a felső kapufát találta el, Alekszicset sikerült meglepnie, de marad a 0-0!
69.percVáltoztatás mindkét oldalon: a Budaörsben Fodor helyére Adamcsek, a Szeged-Grosicsnál Zabari helyett Fejős érkezik a padról. Húsz perc van még, egyelőre nincs döntés!
63.percGoran Kopunovics is cserél: Germánt Povázsai váltja a Szeged-Grosicsban.
59.percCzvitkovicsot küldi be Bognár György, aki Lengyelt váltja a Budaörsben.
57.percEzek most a Szeged-Grosics percei! Zabari tudott meglódulni, a tizenhatoson belülre érve azonban Fényes keresztezett, amivel picit meglepte Zabarit, aki így nem tudott lőni. Támadásban lendületesebb Goran Kopunovics csapata, mint a szünet előtt!
51.percNicorec indul meg és ráz le magáról két embert is, majd lövésre vállalkozott - labdája elzúgott a bal kapufa mellett.
48.percTányéros rántja le Germánt, ezért villan neki a sárga - a cédula a meccsen először kerül elő.
Folytatódik a meccsA szünetben egyik fél sem cserélt
SZÜNETEz az első félidő vége: igazán nagy lehetőség egyik csapat előtt sem adódott, kiderül, melyik együttes fog előbb lépni majd ennek érdekében a fordulást követően!
42.percAlekszics is játékba avatkozik! Medgyes tologatja a labdát, majd el is lövi azt, de épp középre érkezik, ez nem jelent problémát a szegedi kapusnak.
38.percEz viszont szegedi helyzet volt! Germán tálalt szépen Zádori elé, aki egy igazítás után célozta volna meg a kaput, Kemenes azonban rajta volt, és jó ütemben jött ki a kapujából, majd megszerezte a labdát.
32.percTalán az eddigi legkomolyabb lehetőség, egy jobb oldali beadásra érkeznek többen is középen a hazaiaktól, de sem szegedi védő, sem budaörsi támadó nem ér bele - elmegy a labda keresztbe.
27.percEgy-egy lövés mindkét kapu előtt: a hazaiaktól ismét Pethő, míg a Szeged-Grosicsból Zádori próbálkozott, de nem volt szükség bravúrra egyik kapustól sem.
21.percA küzdelemre és az elszántságra egyik oldalon sem lehet panaszunk: kemény belemenések jellemzik a meccset, viszont ennek következtében fociból egyelőre nem sokat láthattunk.
15.percA hazaiak legaktívabbja Pethő, de előbb fejese, majd lövése sem találja el Alekszics kapuját. Az utolsó passzok egyelőre hiányoznak a szegedi támadásokból.
11.percTúl az első tíz percen, kiegyenlített játék, egyelőre komoly helyzet nélkül. Az iksz persze nem lenne nagy tragédia a Szeged-Grosics számára, de ebben a helyzetben a három pont dobna igazán nagyot - csakhogy a Budaörs ideiglenes otthonául szolgáló tatabányai stadionból november 12-e óta nem hozott el senki három pontot!
5.percMezőnyjátékkal kezdődik a meccs, egyelőre egyik együttes sem ugrik neki a másiknak. A hazaiak végezhették el az első szögletet, de ezt hatástalanítja a szegedi védelem.
1.percA hazaiak kezdték a találkozót.
Pár változásAmi az összeállításokat illeti, a védelem közepén Farkas Márk társa ezúttal Papp Ferenc lesz, és az MTK elleni meccsbe jól beszálló Nicorec is a kezdőbe került. Mivel az eredeti időpontban Zsivanovics még nem volt a Szeged-Grosics játékosa, így rá ma nem számíthat Goran Kopunovics.
Köszöntjük olvasóinkat!Hamarosan kezd a Szeged-Grosics a tatabányai Grosics stadionban! A két együttes egyaránt nem talált legyőzőre az elmúlt öt meccsen - meglátjuk, megszakad-e valamelyikük sorozata a mai napon!